KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123107
nr 1612 3107
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, "Cement fabriken". Signerad, daterad -36, (Visby). Olja på pannå, 29x32 cm, yttermått inklusive ram: 37x42 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 april 2024
kl 19:43:46
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr